Munkában – Volf Mónika

2021.09.08. 9:47
Első munkanapjainak valamelyikén szinte biztos, hogy minden Paks II. Zrt.-hez felvételt nyert munkavállaló találkozik Volf Mónika vezető létesítménygazdálkodási szakértővel. Ő gondoskodik ugyanis arról, hogy mindenkinek legyen mobiltelefonja, széke, íróasztala és minden egyéb bútora, ami a zavartalan munkavégzéshez elengedhetetlen.

Az elmúlt hónapokban a legtöbb feladatot az Erőmű-beruházási Központ (EBK) berendezése, a használatba vételéhez szükséges szolgáltatási szerződések tető alá hozása és a kollégák beköltözésének előkészítése adta Volf Mónika és kollégái számára. 

A Létesítmény- és Eszközgazdálkodási Osztály vezető szakértője, munkatársaival együtt látja el a Paks II. Zrt. munkavállalóit a szükséges irodabútorokkal, telefonnal, ők kezelik többek között az autóflottát, az épületek használatát biztosító üzemeltetési szolgáltatásokra vonatkozó szerződéseket is, a takarítástól egészen a rovarírtásig. Igaz ez a most elkészült EBK-ra is. 

– Szép, praktikus, jó épület. Remélem, a kollégák elégedettek lesznek. Emiatt persze van bennem egészséges izgalom – jegyzi meg. A rá mindig jellemző derűvel beszél arról, hogy az irodaház „életre keltése”, berendezése igen sokrétű feladat, hiszen a beköltözés pillanatában mindennek a helyén kell lenni, legyen szó teáskanalakról vagy éppen a videókonferenciát kiszolgáló nagy monitorról. A teljes Műszaki, valamint Program Igazgatóság átköltöztetése komoly előkészületet igényel, de ezzel korántsem ér véget a folyamat. Ezt további szervezeti egységek átmozgatása követi majd, amire vonatkozóan részletes, hosszú távú ütemterv készült, egészen a teljes adminisztratív személyzet elhelyezésére elegendő, végleges Paks II.-es irodaház átadásáig.

Móni hozzáteszi, az ütemtervet természetesen mindig aktualizálják a lehetőségekhez és igényekhez igazodva, amelyek természetes módon folyton változnak. Ennek például olyan objektív okai is vannak a létszámváltozáson túl, mint az eddig használt épületekre vonatkozó, lejáró bérleti szerződések.
Volf Mónika a szakterület alapítóinak egyike: 2016. január 4-én csatlakozva a cég akkor még eszközgazdálkodási szakterületként nevesített egységéhez, Feil Norbert szakterületvezető mellett ő Pakson, Lőrincz Áron Budapesten fogott hozzá a munkához. Szervezeti egységük 2021. április 1-jétől működik Létesítmény- és Eszközgazdálkodási Osztályként, Bodajki László vezetésével.

A létesítménygazdálkodási szakterület osztállyá alakulása fémjelzi azt a folyamatot, ami az elkövetkező években ránk vár. A létszám bővül, egyre újabb és újabb épületeket kell átvennünk, üzemeltetnünk olyan minőségben, ami mindenki megelégedését szolgálja. 


– Szeretem a munkám. Vannak korábbi, más munkahelyen szerzett tapasztalataim, így nem kérdés számomra, hogy mi kiemelkedően jó cégnél dolgozunk. És most már egészen „nagy” csapat vagyunk itt a LEGO-n: tizenketten látjuk el a ránk szabott feladatokat, s mivel sokféle területről érkeztünk, színes kis csapatot alkotunk, jó a közösség, és igazán klassz itt az Inkubátorházban is. Bízva a cég jövőjében, szeretnék nyugdíjas koromig itt dolgozni – fűzi tovább gondolatait. Elárulja, hogy ezen az sem változtat, hogy bizony megesik: a kollégák hétvégén is keresik gondjaikkal. – Ez nekem egy másodpercig sem okoz problémát. Előfordul, hogy elrontják a PIN-kódot, nem tudják a PUK-kódot, letilt a mobilinternet – teszem a dolgom, segítek, amiben tudok. És az is szerencsés, hogy mindig tudom, ki van a vonal túlsó végén, mert szinte mindenkivel személyesen is találkozom. A HUIG és az ÁBO után hozzánk, hozzám vezet minden új belépő útja. Tudom mindenkiről, hol ül, melyik szervezeti egységhez tartozik, így hatékonyabban tudom, tudjuk elvégezni szolgáltatási feladatainkat – fogalmaz. A működéstámogatási beszerzések, szerződések előkészítésében és végrehajtásában nagy szerepet vállal, a vállalatirányítási rendszeralkalmazások használata, igények rögzítése mindennapos feladatok számára, de gyakran találkozhatunk vele a telephelyek bármelyikén, amikor éppen a takarítási szolgáltatást ellenőrzi.

Hamarosan megkezdjük raktározási, készletgazdálkodási és vámügyintézési tevékenységeinket is, így válik komplex egységgé az a tevékenységhalmaz, amelynek megálmodása 2016 januárja óta tart.


A napjaink legtöbb feladatát adó EBK-s költözésre visszatérve azt mondja: – Képzeld el, hogy van egy teljesen új épület, ami üresen áll. Erre meg kell kötni a szolgáltatási szerződéseket, hogy biztosított legyen az áramellátás, a hulladékszállítás, a hóeltakarítás, a rágcsálóírtás, minden, ami az üzemeltetéshez szükséges. Ezt követően az épületet be kell rendezni, a már meglévő és persze új eszközökkel, bútorokkal. Gondoskodni kell, hogy legyen virág, kép a falon, vagy akár napernyő és kültéri asztal is. És ha már az összes szükséges eszközről gondoskodtunk, nos, akkor jöhetnek a kollégák. Ez az utolsó, de talán legfontosabb momentum. Ismerve az elmúlt év tapasztalatait, ez nem lesz egyszerű, hiszen mindenkinek különböző a komfortzónája, a rugalmassága, de igyekezni fogunk teljes körű tájékoztatással mindenkinek megkönnyíteni ezt a költözést. A tervezett dolgozói mozgáshoz kapcsolódóan mintegy kétezer költöztetődobozra lesz szükség. Ezekre a megfelelő információkat tartalmazó formanyomtatványok kerülnek, a kiemelt iratok például piros címkét kapnak. Ezeket sorszámozva, listázva átveszik, szállítják, hogy a végén mindegyik abba az irodába, ahhoz az íróasztalhoz kerüljön, ahol azt a munkavállalók várják.

Nem okoz problémát megtalálni a megfelelő hangnemet, kialakítani a megfelelő kapcsolatot bárkivel, hiszen sok emberrel dolgoztam már, sokféle kontextusban. Ez persze nem jelenti azt, hogy néha nem ér meglepetés, de megpróbálom jól kezelni a váratlan szituációkat is – mondja Volf Mónika, aki közgazdász végzettségű, de újságíróként kezdte pályafutását. A Paksi Hírnöknél dolgozott, s a konzervgyár felszámolásáról írt izgalmas cikke nyomán, a gyár újranyitását tervező vállalkozó megkereste és munkát ajánlott neki a menedzsmentben. A gyár végül nem indult újra, jó ez így vagy sem, azon Móni már nem töri a fejét. Mindenesetre maradt a helyi vállalkozásnál, és több mint 18 évet dolgozott üzletágvezetőként. Az ott tapasztaltak abszolút jól alkalmazhatók a létesítmény- és eszközgazdálkodással kapcsolatos feladatokban. – Nyilván nem a szakmai része, hiszen nem élelmiszert gyártunk, de az, amit egy cég vezetéséről, működéséről, az üzleti kapcsolatokról és a hatékony kommunikációról megtanultam, nagyon jól hasznosítható jelenlegi munkakörömben – jegyzi meg.